موضوع مقاله : معایب استخر پیش ساخته

استخر پیش ساخته یکی از معروف ترین استخر هایی است که به صورت آماده طراحی شده است و شما می توانید آن را در مدت زمان بسیار کمی راه اندازی کرده و مورد استفاده قرار دهید ، برای همین است که بسیاری از دوست داران استخر های خانگی و ویلایی به دنبال خرید استخر پیش ساخته بوده و از این محصولات برای تفریحات آبی خود استفاده می کنند . این در حالی است که استخر های پیش ساخته در کنار مزیت های بسیار زیادی که دارند ، تعدادی معایب را نیز دارد که شاید باعث شود تا برخی از افراد از خرید استخر پیش ساخته صرف نظر کنند . ولی در این مقاله به طور کلی به معایب استخر پیش ساخته بپردازیم و شما را با این موارد آشنا کنیم تا بهتر بتوانید تصمیم گرفته و استخر های پیش ساخته خود را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید . استخر های پیش ساخته در ابعاد مختلف ساخته شده اند و برای همین قبل از خرید آن ها باید حتما به فضایی که در اختیار دارید توجه داشته باشید و سپس آن ها را خریداری کنید . برای اینکه شما یک استخر پیش ساخته را راه اندازی کنید ، نیاز خواهید داشت که یک فضای بزرگی را تقریبا بیشتر از یک متر از هر طرف برای راه اندازی استخر در نظر بگیرید . 

استخر های پیش ساخته معمولا بر روی زمین راه اندازی می شوند و اگر شما قصد دارید که آن ها را در داخل زمین راه اندازی کنید ، نیاز است که زمین را حفاری کنید . ماهیت استخر های پیش ساخته به گونه ای است که شما باید این محصولات را بر روی زمین راه اندازی کنید . برای همین باید یک سطح صاف را در نظر بگیرید و آن را راه اندازی کنید . حتی اگر زمین را حفاری کرده باشید ، باز هم باید استخر بر روی کف قسمت گود برداری شده نصب شود . سپس کناره های استخر را با خاک نرم پر کنید تا قابل استفاده شود . نکته دیگری که در رابطه با راه اندازی استخر پیش ساخته مطرح بوده  و یکی از معایب آن می باشد ، این است که عمق استخر های پیش ساخته محدود بوده و شما نمی توانید استخر های پیش ساخته ای را خریداری کرده و استفاده کنید که عمقی بیشتر از 2 متر را داشته باشد . بیشتر استخر های پیش ساخته زیر1 متر و 30 سانتی متر عمق دارند ، این در حالی است که عمق سایر استخر ها می تواند با توجه به علاقه شما بیشتر از چیزی باشد که عمق استخر های پیش ساخته دارند . 

عمقی که استخر های پیش ساخته دارند بسته به ابعاد استخر متغیر است ، بنابراین ارتفاع و عمقی که برای استخر پیش ساخته گفته شد ، بالاترین عمق بوده که برای استخر های پیش ساخته سایز بزرگ در نظر گرفته شده است ، بنابراین اگر استخر های عمیق پیش ساخته را نیاز دارید باید به سراغ استخر های سایز بزرگ بروید . همچنین استخر های پیش ساخته دارای یک عمق مشخص بوده و شیبی در آن وجود ندارد ، شاید دیده باشید که بسیاری از استخر ها دارای عمق کم و زیاد بوده و قسمتی از استخر دارای عمق زیاد و قسمت دیگری از آن دارای عمق کمی باشد ، ولی این طراحی که در استخر های پیش ساخته صورت می گیرد باعث شده است تا کف استخر کاملا صاف و هموار باشد و شما شیبی را در استخر نداشته باشید . بنابراین در خرید استخر پیش ساخته باید حتما به این نکات مهم توجه داشته باشید . استخر های پیش ساخته آسیب پذیری بیشتری را سبت به سایر استخر ها داشته و باید به درستی از ان ها استفاده شود . همانطور که قطعا مطالعاتی را در رابطه با جنس استخر های پیش ساخته داشته اید و نوع ساخت آن ها را می شناسید ، باید بدانید که این بدنه در مقایسه با استخر های بتنی که از سیمان و بتن ساخته شده اند ، بسیار ضعیف است . 

طول عمر استخر پیش ساخته بسیار بالاست ولی اگر به قسمت بدنه آن که از جنس برزنت چند لایه می باشد ، اگر جسم سختی برخوردی داشته باشد می تواند به راحتی موجب سوراخ شدن آن گردد و برای همین باید کاملا مراقب باشید که اصلا شئ نوک تیزی به بدنه استخر برخوردی نداشته باشد و حتما سعی داشته باشید که استخر های پیش ساخته خود را به درستی استفاده کنید و از اسیب رسیدن به آن ها جلوگیری نمایید . شاید یکی از معایب استخر پیش ساخته همین موردی باشد که به شما عرض کردیم . این جنس حتی در کف استخر پیش ساخته نیز استفاده شده است و برای همین است که معمولا برای راه اندازی استخر های پیش ساخته باید از یک زیرانداز استفاده کنید . عمدتا در کف استخر های پیش ساخته ، زیرانداز هایی از سوی شرکت های تولید کننده طراحی می شود که شما باید از ان ها استفاده کرده و کف استخر را در برابر آسیب دیدگی ها مقاوم تر کنید . برای اینکار می توانید از لایه های ضخیم تر مانند تاتمی استفاده کنید . البته نا گفته نماند که در صورت آسیب دیدن بدنه استخر پیش ساخته شما می توانید با برچسب های تعمیراتی بدنه این محصولات را تعمیر کنید . 

ولی اگر وسعت آسیب دیدگی زیاد باشد ، بدنه غیر قابل تعمیر خواهد بود . پایه های استخر پیش ساخته در هنگام راه اندازی و نصب باید کاملا اصولی باشد تا به مشکل بر نخورد ، اگر پایه ای از استخر به خوبی وصل نشده باشد و یا محل قرار گیری آن درست نباشد ، ممکن است زمانی که استخر با آب پر شد ، مشکلی برای استخر به وجود بیاید . با توجه به این موارد بسیار مهم است که توصیه می شود حتما از استخر های پیش ساخته خود به درستی استفاده کنید و حتی نصب و راه اندازی محصولات را به فروشگاه اینتکس که نمایندگی استخر پیش ساخته در ایران می باشد بسپارید تا به صورت کاملا اصولی و حرفه ای استخر پیش ساخته شما را راه اندازی کند . استخر های پیش ساخته قابل جابجا شدن هستند ولی یکی از دلایل آسیب رسیدن به استخر های پیش ساخته جابجایی مکرر آن می باشد و اگر قصد دارید که به دفعات زیاد استخر پیش ساخته را جابجا کنید ، بهتر است این نکته را نیز در نظر داشته باشید .