موضوع مقاله : راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی

استخر هایی امروزه به صورت آماده و پیش ساخته تولید شده اند که شما می توانید آن ها را به سادگی راه اندازی و نصب کنید تا دیگر اذیت هایی را که احداث استخر های بتنی دارند را نداشته باشید ، به همین ترتیب شما می توانید تنها ظرف چند ساعت استخر پیش ساخته خانگی خود را نصب کرده و از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید . این استخر ها بسیار مناسب برای استفاده خانگی بوده و شما می توانید برای شنا کردن از استخر پیش ساخته استفاده کنید .  استخر های پیش ساخته ابعاد بزرگی را دارند و شرایط را برای شنا کردن و آب تنی شما در خانه فراهم خواهد کرد ، به طوریکه شما حتی می توانید استخر های خانگی را داشته باشید و از آن ها استفاده کنید که طولی بیشتر از ده متر دارد . بنابراین می توان گفت که استخر پیش ساخته خانگی ابعاد بزرگی را دارد و می تواند شرایط بسیار عالی را برای تفریحات آبی شما داشته باشد . در این مقاله قصد داریم به آن دسته از مشتریانی که اقدام به خرید استخر پیش ساخته خانگی کرده اند و قصد دارند نسبت به نحوه راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی ، اطلاعاتی را کسب کنند ، توضیحات کاملی را در این رابطه به آن ها داده و راهنمای نصب شما باشیم . 

راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی همانطور که اشاره شد بسیار سریع تر از ساخت و یا راه اندازی استخر های دیگر خواهد بود و برای همین است که شما می توانید در مدت زمان 2 الی 3 ساعت استخر پیش ساخته خود را نصب و از محصول به بهترین شکل استفاده کنید . عمدتا توصیه فروشگاه اینتکس در ایران به مشتریانی که استخر پیش ساخته خریداری کرده اند این است که نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی را به نمایندگی استخر پیش ساخته اینتکس ، بسپارند تا خود نمایندگی به بهترین شکل ممکن  این محصولات را به صورت کاملا اصولی و حرفه ای نصب کنند تا شما تنها از استخر استفاده کرده و از بابت نصب و راه اندازی محصول اطمینان کاملی داشته باشید . این نصاب های با تجربه که فروشگاه اینتکس به کار گرفته است ، به دلیل این است که راه اندازی نامناسب استخر های پیش ساخته می تواند منجر به آسیب دیدن آن ها شود . گاهی آسیب ها ممکن است به مرور صورت بگیرد و باید حتما به این توصیه ها توجه داشته باشید . 

در کنار استخر های پیش ساخته و در داخل کارتن آن ها دفترچه های راهنما و همچنین در بیشتر مدل ها دی وی دی آموزشی در رابطه با نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی وجود دارد که شما می توانید با مطالعه آن ها و یا تماشای ویدیو های آموزشی به بهترین شکل ممکن این محصولات را نصب و راه اندازی کنید تا راه اندازی شما به صورت اصولی باشد . یک سری از نکات کلیدی در هنگام نصب و راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی مطرح است که اگر به آن ها توجه داشته باشید ، استخر پیش ساخته به مشکلی بر نخواهد خورد و شما می توانید سال های سال بدون هیچگونه مشکلی از این محصولات استفاده کرده و خیالتان از این بابت راحت باشد . یکی از اولین نکات که برای راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی مطرح است ، این است که حتما باید شرایط مناسبی را برای راه اندازی این محصولات فراهم کنید . به عنوان مثال نباید استخر های پیش ساخته را در یک محل پر رفت و آمد راه اندازی کنید . بلکه باید آن را در یک فضای مناسب و باز راه اندازی کنید که در یک گوشه ای از حیاط خانه و یا در باغ نصب شود . 

معمولا باید برای استفاده از استخر پیش ساخته ، با توجه به ابعادی که استخر شما دارد ، فضایی که در اختیار دارید بایستی از طرف طرف یک متر فضای خالی وجود داشته باشد تا شما بتوانید به بهترین شکل استخر را راه اندازی کرده و از آن استفاده کنید . زمینی که برای راه اندازی استخر استفاده می کنید باید کاملا مسطح و هموار باشد و اصلا نباید روی زمین شیب داشته باشد . داشتن شیب بر روی زمین می تواند منجر به آسیب دیدن استخر شود . شاید با راه اندازی استخر بر روی زمین شیبدار مشکلی در ابتدا برای استخر ایجاد نشود ، اما مطمعنا با پر شدن استخر با آب و وارد شدن فشار زیاد به دیواره های استخر ، ممکن است با گذر زمان آسیب به پایه های استخر پیش ساخته وارد شود . همانطور که مسلما می دانید ، این استخر ها دارای بدنه و پایه هستند و این پایه ها در کنار یکدیگر مقاومت خوبی را نشان می دهند و اگر وزن آب به طور نامساوی به پایه ها وارد شود ، می تواند منجر به آسیب دیدن پایه شده و استخر را با مشکل مواجه کند . 

در واقع وجود شیب بر روی زمین می تواند مقدار زیادی از اب را به یک سمت استخر که در سراشیبی قرار دارد باعث شود که فشار زیادی به بدنه وارد گردد . نکته دیگری که در رابطه با این محصولات مطرح است ، این است که حتما از یک زیرانداز ضخیم و مناسب برای راه اندازی استخر پیش ساخته استفاده شود . در کنار بیشتر استخر های پیش ساخته زیرانداز های مخصوصی توسط شرکت طراحی شده اند که می توانید از آن ها استفاده کنید تا سطح زمین به کف استخر آسیبی وارد نکند . همانطور که می دانید با پر کردن استخر ، وزن زیادی به کف استخر وارد شده و ممکن است رفت و آمد هایی که در داخل استخر وجود دارد ، به کف آن آسیب وارد کند ، برای همین شما می توانید با استفاده از یک زیرانداز از آسیب رسیدن به کف استخر از سوی سنگ ریزه های باقی مانده بر روی زمین و ... جلوگیری کنید . شما می توانید خلاقیت به خرج داده و حتی از وسیله های دیگری مانند تاتامی ها که ابر های بسیار ضخیم و نرمی که هستند به عنوان زیرانداز استفاده کنید تا به خوبی از کف استخر محافظت کند .

همچنین شما می توانید برای زیبا تر شدن استخر پیش ساخته خود حتی از چمن مصنوعی استفاده کنید که در عین حال که می تواند کف زمین را نرم کند و محافظ خوبی باشد ، می تواند استخر شما را بسیار زیبا تر کرده و محیط را جذاب تر از قبل کند . شما عزیزان می توانید راه اندازی راه اندازی استخر پیش ساخته خانگی را به صورت توکار و یا روکار انجام دهید . یعنی اگر تمایل داشته باشید می توانید این استخر ها را در داخل زمین راه اندازی نمایید . عمدتا این محصولات بر روی زمین راه اندازی می شوند و این نوع راه اندازی بهترین روش است . اگر قصد دارید که نصب استخر پیش ساخته شما به بهترین شکل و توسط نمایندگی انجام شود می توانید با فروشگاه اینتکس تماس بگیرید .