موضوع مقاله : تشک بادی مسافرتی

تشک بادی مسافرتی یکی از متفاوت ترین تشک هایی است که می توانید از آن در سفر ها استفاده کنید . شاید پیش از این نام تشک بادی خانگی را نشیده باشید که بیشتر برای استفاده خانگی بوده و در خانه مورد استفاده قرار می گیرد . ولی تفاوتی میان تشک بادی مسافرتی و تشک بادی خانگی وجود دارد ، برای همین قصد داریم تا در این مقاله به صورت کامل به بررسی تشک بادی مسافرتی بپردازیم و راهنمای جامع خرید تشک بادی مسافرتی شما باشیم تا بیش از قبل با شناخت این محصولات انتخاب های درست تری را انجام داده و بتوانید از آن ها استفاده کنید . مطمعنا شما نیز سفر هایی را با ماشین شخصی خود داشته اید ، در سفر کردن به خصوص سفر های دور ، استراحت کردن یکی از واجبات است که باید به آن توجه داشته باشید و مطمعنا با استفاده از یک زیرانداز و یا یک تشک نرم و راحت می توانید زودتر خستگی را از تن بیرون کرده و استراحت کنید . 

برای همین است که فروشگاه intex به شما تشک بادی مسافرتی را پیشنهاد می کنیم که ویژگی های بسیار خوبی را داشته و قابلیت حمل آسان را داشته تا شما در سفر ها نیز بتوانید از آن استفاده کنید . با توجه به سهولت در حمل و جابجایی آن و حتی استفاده از محصول باعث شده است تا به این نوع از تشک های بادی ، تشک بادی مسافرتی گفته شود . این محصولات به صورت بادی ساخته شده اند و در زمان هایی که باد آن ها خالی باشد ، شما یک تشک بادی بسیار کوچک و با بسته بندی کم حجمی را خواهید داشت که وزن چندان زیادی را ندارد و برای همین می توانید از آن ها برای استراحت در سفر ها استفاده کنید . این تشک ها حتی در برخی از مدل ها به اندازه ای کوچک و سبک هستند که شما می توانید آن ها را با کوله پشتی و برای سفر های پیاده نیز استفاده کنید . برای همین است که برخی از تولید کنندگان تشک های بادی مدل هایی را مختص سفر طراحی کرده اند . 

البته توجه داشته باشید که تشک بادی مسافرتی علاوه بر داشتن ویژگی بسیار خوب پرتابل بودن و قابلیت حمل آسان ، بسیار سطح نرم و راحتی را دارد تا شما بتوانید برای استراحت کردن بسیار عالی ، از آن استفاده کنید . این موضوع یکی از ویژگی های بسیار عالی در تشک های بادی است و همین موارد باعث شده است تا فروش تشک بادی مسافرتی و همچنین خانگی بسیار زیاد شود . شما حتی می توانید از تشک های بادی برای خواب های روزانه و شبانه خود به دفعات زیاد و حتی هر شب استفاده کنید ، برای اینکه تشک های بادی ، تشک های طبی هستند که می تواند برای سلامت شما نیز بسیار مناسب باشد . یکی از ویژگی هایی که در ساخت بیشتر تشک های بادی و حتی تشک بادی مسافرتی استفاده می شود ، طراحی رویه آن ها به صورت مواج است ، برای همین است که انعطاف پذیری فوق العاده ای را می توان از تشک بادی انتظار داشت و به دنبال آن شما نیز در هنگام خوابیدن و استراحت کردن حس خوشایندی را خواهید داشت . این طراحی حتی باعث شده است تا بسیاری از شرکت های سازنده تشک بادی ، مدل هایی را نیز برای کودکان طراحی کنند . 

معمولا برای ساخت تشک بادی از پی وی سی استفاده می شود و بدنه آن ها از لایه های ضخیم پی وی سی تولید می شوند ، ولی برای ساخت تشک های بادی مسافرتی از طراحی چند لایه استفاده می شود به خصوص در قسمت کف تشک بادی که با زمین در تماس می باشد . حتی برخی از مدل ها از پی وی سی برزنتی ساخته شده اند که به مراتب کیفیت ساخت بسیار بالایی را داشته و در برابر آسیب دیدگی ها نیز مقاوم تر هستند . شما نیز می توانید برای استفاده کردن تشک بادی در مسافرت ها ، تشک بادی مسافرتی برزنتی را انتخاب کنید که حتی در برابر اجسام تیز و برنده نیز مقاوم بوده و در برابر شاخ و برگ درختان و یا سنگ ریزه هایی که بر روی زمین ریخته شده و وجود دارد کیفیت بسیار بهتری را از خود داشته باشد . تشک های بادی که برای مسافرت ها طراحی شده اند ، از نظر ابعاد ممکن است تا چندین سانتی متر کوچک تر از مدل های خانگی باشد ، به خصوص ارتفاع آن ها ، برای اینکه در سفر شما چندان نیازی به یک تشک با ارتفاع نخواهید داشت و به راحتی می توانید از تشک های بادی مسافرتی با ارتفاع کم استفاده کرده و یک تشک نرم و راحت را حتی در سفر ها داشته باشید . 

داشتن ارتفاع کم تشک بادی مسافرتی یک ویژگی بسیار خوبی را نیز به همراه خواهد داشت تا شما در صورت نیاز به راه اندازی و استفاده از تشک در داخل چادر مسافرتی ، شرایط بهتری را داشته باشید و حتی از این تشک ها در چادر های مسافرتی که ارتفاع زیادی ندارند نیز استفاده کنید . لذا یکی از هدف های طراحی تشک بادی مسافرتی این است که از آن در شرایط بیرون از خانه و یا در طبیعت و در داخل چادر مسافرتی استفاده نمایید . شما می توانید تشک بادی مسافرتی خود را با خود به سفر برده و از آن در ویلا یا سوئیت هایی که اجاره می کنید نیز استفاده کنید ، گاهی ممکن است دوست نداشته باشید که تخت و یا تشک های داخل هتل ها استفاده کنید ، برای همین است که داشتن یک تشک بادی مسافرتی می تواند برای شما بسیار کارایی عالی داشته باشد . تمامی تشک های بادی مسافرتی با توجه به جنسی که دارند ضد آب هستند و برای همین است که استفاده از آن ها در طبیعت و در جاهای شرجی و مرطوب آسیبی را به تشک بادی وارد نخواهد کرد . این ویژگی حتی باعث شده است تا بسیاری از افراد حتی از تشک بادی مسافرتی خود به عنوان شناور بادی استفاده کرده و آن را بر روی آب قرار داده و برای تفریحات آبی از آن استفاده کنند . 

معمولا برای تشک بادی مسافرتی پمپ های باد برقی که به صورت سرخود در بدنه محصول تعبیه شده باشد ، استفاده نمی شود ، ولی پمپ های باد مجزایی در مدل های مختلف تولید شده اند که شما می توانید به دلخواه خود از سایر پمپ های باد مجزا برای راه اندازی تشک بادی مسافرتی استفاده کنید . دلیل عدم استفاده از پمپ باد برقی سرخود این است که این تشک ها برای استفاده در سفر ها ساخته شده اند و پمپ های باد برقی سرخود برای روشن شدن و راه اندازی تشک نیاز به برق دارند که شاید در طبیعت در دسترس نباشد . برای همین است که گفته می شود از پمپ های باد مجزا مانند پمپ های باد دستی و یا پدالی استفاده کنید که حتی نیازی به برق نداشته و به سادگی می توانید در هر جایی که دوست دارید ، تشک بادی را باز کرده و با استفاده از این پمپ های غیر برقی تشک بادی را راه اندازی کنید . یکی از تشک های بادی مخصوص مسافرت که از فروش بسیار خوبی برخوردار می باشند ، تشک بادی مسافرتی با پمپ باتری خور می باشد که پمپ آن ها به کمک انرژی باتری کار کرده و شما می توانید در سفر ها نیز به راحتی از این نوع تشک های بادی باتری خور استفاده کنید .